Aktivity a okolie

AKTIVITY V OKOLÍ NÁŠHO HOTELA

Hotel Hotel je vo výbornej lokalite na Hornom Považí, ktoré je atraktívnym turistickým regiónom s množstvom zaujímavostí
ako národné prírodné rezervácie, kultúrne a historické pamiatky. Spolu s možnosťami hotela zaručene prežijete pohodový pobyt s možnosťami
aktívneho oddychu s turistikou alebo cykloturistikou.

Tím Hotela Vám veľmi rád poradí s výberom výletu či turistickej trasy spolu so všetkými potrebnými informáciami.
Opýtajte sa na možnosti na recepcii.

HOTELOVÝ PARK

Rozľahlý historický park s množstvom chodníkov a lavičiek. Je tu veľa vzácnych historických stromov, ktoré sú domovom viacerých druhov vtákov.

Vzdialenosť od hotela: bezprostredná

Náročnosť: ľahká

Náš tip: Rezervujte si niektorý z Gino pobytov, v ktorom máte zahrnutý aj piknikový kôš, ktorý si môžete vychutnať v hotelovom parku. Na recepcii je k dispozícii bedminton, lopty a spoločenské hry bez poplatku.

Upozornenie: Park je domovom viacerých druhov vzácnych vtákov a lesnej zveri, preto je zakázané vodenie psov, domácich zvierat a fajčenie mimo vyhradených miest.

POVAŽSKÝ HRAD

Považský hrad ležiaci nad riekou Váh (497 m.n.m.) bol podľa neoverených správ postavený už v roku 1128 na ochranu dôležitej považskej cesty. Výsledkom rozsiahlej rekonštrukcie je sprístupnenie celého hradu drevenými chodníkmi, schodiskami a výhľadnou s ďalekohľadom. K hradu vedú nenáročné lesné cesty z Považského podhradia a tiež priamo od Hotela. Cestou sa môžete zastaviť na miestnej ovčej farme a ochutnať syrové špeciality.

Vzdialenosť od hotela: cesta od hotela pešo 60 min., cesta do považského Podradia 5 min. autom, potom 20 min pešo k hradu.

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: Po ceste na hrad priamo od Hotela sa zastavte na ovčej farme, vzdialenej len 10 min cesty a ochutnajte bio výrobky z ovčieho mlieka. Na hrade si nenechajte ujsť vyhliadku aj ďalekohľadom a zistite viac o histórii krásneho hradu z náučných tabúľ, ktoré sú priamo na hrade.

CYKLOTRASY HORNÉHO POVAŽIA

Horné Považie ponúka množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, najmä v oblastiach Javorníky, Strážovské Súľovské vrchy.Vybrať si môžete podľa náročnosti.  Veľa z nich je vhodných aj pre rodinu či víkendových cyklistov. Ubytovaní hostia majú požičanie bicyklov zdarma.

Vzdialenosť od hotela: bezprostredná

Náročnosť: ľahká, stredne náročná

Náš tip: Cyklotrasa Považská Bystrica – Zákvašov (17 km) vedie po modrej značke a začína v Považskej Bystrici na križovatke cyklotrás pri nákupnom centre. Odtiaľto pokračuje okrajom mesta smerom na Považskú Teplú. Tu nás už tabuľky navigujú do doliny a trasa prechádza po asfaltovej ceste cez prírodnú rezerváciu Manínska tiesňava.

MANÍNSKA TIESŇAVA

Dominantou národnej rezervácie Manínska tiesňava  je Veľký a Malý Manín a necelý kilometer dlhá tiesňava so 400 m vysokými skalnými stenami, ktorá je najužšou na Slovensku. Odtiaľto je možné pokračovať 2,5 km po náučnom chodníku ku Kostoleckej tiesňave s najväčším skalným previsom na Slovensku a impozantným sutinovým kužeľom.

Vzdialenosť od hotela: 15 min. autom

Náročnosť: stredne náročná, náročná

VODNÁ NÁDRŽ NOSICE

Pri jej stavbe bol objavený minerálny prameň, ktorý bol základom pre vybudovanie Nimnických kúpeľov. Z tohto miesta môžete pokračovať turistickou trasou na kopec Holíš alebo na neďaleký salaš s ponukou ovčích výrobkov.

Vzdialenosť od hotela: 13 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: V Nimnických kúpeľoch ochutnajte mierne slanú šumivú minerálnu bohatú na voľný kysličník uhličitý, priaznivo pôsobiaci na dýchacie cesty.

VÝSTUP NA VRCH HOLÍŠ

Začiatok turistickej trasy je z kúpeľov Nimnica a vedie po modrej turistickej značke. Vrch Holíš (533 m.n.m.) ponúka nádherný výhľad na Nosickú priehradu, nad ňou týčiaci sa vrch Klapy a okolité obce.

Vzdialenosť od hotela: 13 min. do Nimnických kúpeľov, potom 40 min. pešo

Náš tip: Na začiatku príjemnej prechádzky lesnou cestou osviežte aj svoje nohy  vo voľne prístupnom šľapacom bazéne v areáli kúpeľov.

SÚĽOVSKÝ HRAD (ROHACH, ROHÁČ)

Súľovské skaly sú jedným z najväčších fenoménov prírodných krás severozápadnej časti Slovenska.  Najatraktívnejší je náučný chodník na Súľovský hrad (252 m.n.m.), ktorý zvládnete pokojnou chôdzou lesnou cestičkou za 2 hodiny.

Vzdialenosť od hotela: 15 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: Súľovské skaly sú jedným z najväčších fenoménov prírodných krás severozápadnej časti slovenskej krajiny. Preto určite nazabudnite na fotoaparát, naskytne sa Vám množstvo príležitostí na krásne fotky.

ZRAKOVÁ PYRAMÍDA, SÚĽOV

Vyhliadka, ktorá svojou nevšednou konštrukciou láka mnohých turistov a to nielen zo Slovenska. Postavil ju výtvarník Juraj Gábor s cieľom aby človek zastal, uvažoval čo vidí.  Vedie k nej dvojhodinová nenáročná trasa z obce Súľov, ktorá je lemovaná nádhernými prírodnými scenériami.

Vzdialenosť od hotela: 15 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: Sadnite si do pyramídy čo najhlbšie, zadívajte sa na obraz krajiny s dreveným rámom, ktorý Vám táto jedinečná atrakcia ponúka. Postavte priateľa do tohto obrazu a urobte mu tak unikátnu fotku.

Menu