Zážitky v kaštieli

Hotel sa nachádza vo výbornej lokalite na Hornom Považí, ktorá je atraktívnym turistickým regiónom s množstvom
národných prírodných rezervácií, kultúrnych a historických pamiatok.

V našej ponuke nájdete rôzne možnosti ako si užiť voľný čas, plný
aktívneho oddychu s turistikou alebo cykloturistikou.

Recepcia hotela Vám veľmi rada poradí s výberom výletu či turistickej trasy spolu so všetkými potrebnými informáciami.

HOTELOVÝ HISTORICKÝ PARK

Kaštieľ Orlové je zasadený v rozľahlom historickom parku s množstvom chodníkov a tichých zákutí. Park tvorí línia pôvodných a vzácnych historických stromov, ktoré sú domovom viacerých druhov vtákov a zvierat. Môžete tu zazrieť veselé veveričky ale aj voľne žijúce srnky.

Vzdialenosť od hotela: bezprostredná

Náročnosť: ľahká

Naše tipy:

  • Rezervujte si niektorý z pobytov a objednajte si piknikový kôš, ktorý si môžete vychutnať v hotelovom parku.
  • Užite si výhľad na okolie s pohárom lahodného vína a dobrou knihou.
  • V historickom poloblúku v zadnej časti kaštieľa sme pre Vás vytvorili Oddychovú zónu.
  • Ak máte radi romantiku tak si určite zamilujete atmosféru nášho vonkajšieho ohniska.

Na recepcii sú Vám k dispozícii teplé deky ale aj bedminton, na požiadanie stolný tenis, lopty a rôzne spoločenské hry bez poplatku.

Upozornenie: Park je domovom viacerých druhov vzácnych vtákov a lesnej zveri. Je preto zakázané do parku vodiť psov, domáce zvieratá a fajčiť mimo vyhradených miest. Ďakujeme Vám za pochopenie.

POVAŽSKÝ SKALNÝ HRAD

Považský hrad ležiaci nad riekou Váh (497 m.n.m.) je súčasťou histórie nášho kaštieľa. Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii je celý hrad sprístupnený drevenými chodníkmi, schodiskami a výhľadňou s ďalekohľadom. K hradu vedú nenáročné lesné cesty z Považského podhradia a jedna aj priamo od nášho hotela. Náš hotel organizuje aj náučné výlety, nielen na Považský hrad v spolupráci s profesionálnym s Tomášom Kvasnicom.

Vzdialenosť od hotela: cesta od hotela pešo 60 min., cesta do považského Podradia 5 min. autom, potom 20 min pešo k hradu.

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: Po ceste na hrad priamo od Hotela sa zastavte na ovčej farme, vzdialenej len 10 min cesty a ochutnajte bio výrobky z ovčieho mlieka. Na hrade si nenechajte ujsť vyhliadku aj ďalekohľadom a zistite viac o histórii krásneho hradu z náučných tabúľ, ktoré sú priamo na hrade.

CYKLOTRASY HORNÉHO POVAŽIA

Horné Považie ponúka množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, najmä v oblastiach Javorníky, Strážovské Súľovské vrchy.Vybrať si môžete podľa náročnosti.  Veľa z nich je vhodných aj pre rodinu či víkendových cyklistov. Ubytovaní hostia majú požičanie bicyklov zdarma.

Vzdialenosť od hotela: bezprostredná

Náročnosť: ľahká, stredne náročná

Náš tip: Cyklotrasa Považská Bystrica – Zákvašov (17 km) vedie po modrej značke a začína v Považskej Bystrici na križovatke cyklotrás pri nákupnom centre. Odtiaľto pokračuje okrajom mesta smerom na Považskú Teplú. Tu nás už tabuľky navigujú do doliny a trasa prechádza po asfaltovej ceste cez prírodnú rezerváciu Manínska tiesňava.

MANÍNSKA TIESŇAVA

Dominantou národnej rezervácie Manínska tiesňava  je Veľký a Malý Manín a necelý kilometer dlhá tiesňava so 400 m vysokými skalnými stenami, ktorá je najužšou na Slovensku. Odtiaľto je možné pokračovať 2,5 km po náučnom chodníku ku Kostoleckej tiesňave s najväčším skalným previsom na Slovensku a impozantným sutinovým kužeľom.

Vzdialenosť od hotela: 15 min. autom

Náročnosť: stredne náročná, náročná

VODNÁ NÁDRŽ NOSICE

Pri jej stavbe bol objavený minerálny prameň, ktorý bol základom pre vybudovanie Nimnických kúpeľov. Z tohto miesta môžete pokračovať turistickou trasou na kopec Holíš alebo na neďaleký salaš s ponukou ovčích výrobkov.

Vzdialenosť od hotela: 13 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: V Nimnických kúpeľoch ochutnajte mierne slanú šumivú minerálnu bohatú na voľný kysličník uhličitý, priaznivo pôsobiaci na dýchacie cesty.

VÝSTUP NA VRCH HOLÍŠ

Začiatok turistickej trasy je z kúpeľov Nimnica a vedie po modrej turistickej značke. Vrch Holíš (533 m.n.m.) ponúka nádherný výhľad na Nosickú priehradu, nad ňou týčiaci sa vrch Klapy a okolité obce.

Vzdialenosť od hotela: 13 min. do Nimnických kúpeľov, potom 40 min. pešo

Náš tip: Na začiatku príjemnej prechádzky lesnou cestou osviežte aj svoje nohy  vo voľne prístupnom šľapacom bazéne v areáli kúpeľov.

SÚĽOVSKÝ HRAD (ROHACH, ROHÁČ)

Súľovské skaly sú jedným z najväčších fenoménov prírodných krás severozápadnej časti Slovenska.  Najatraktívnejší je náučný chodník na Súľovský hrad (252 m.n.m.), ktorý zvládnete pokojnou chôdzou lesnou cestičkou za 2 hodiny.

Vzdialenosť od hotela: 15 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: Súľovské skaly sú jedným z najväčších fenoménov prírodných krás severozápadnej časti slovenskej krajiny. Preto určite nazabudnite na fotoaparát, naskytne sa Vám množstvo príležitostí na krásne fotky.

Balíčky ubytovania
na mieru priamo pre Vás