Aktivity a okolie

AKTIVITY V OKOLÍ NÁŠHO HOTELA

Hotel sa nachádza vo výbornej lokalite na Hornom Považí, ktorá je atraktívnym turistickým regiónom s množstvom
národných prírodných rezervácií, kultúrnych a historických pamiatok. V našej ponuke nájdete aj rôzne možnosti ako si užiť voľný čas, plný
aktívneho oddychu s turistikou alebo cykloturistikou. Môžete využiť aj služby certifikovaného sprievodcu Tomáša Kvasnicu, ktorý vďaka svojim skúsenostiam a znalosti regiónu obohatí Váš celkový zážitok z pobytu.

Recepcia hotela Vám veľmi rada poradí s výberom výletu či turistickej trasy spolu so všetkými potrebnými informáciami.

HOTELOVÝ HISTORICKÝ PARK

Kaštieľ je zasadený v rozľahlom historickom parku s množstvom chodníkov a tichých zákutí. Park tvorí línia pôvodných a vzácnych historických stromov, ktoré sú domovom viacerých druhov vtákov a zvierat. Môžete tu zazrieť veselé veveričky ale aj voľne žijúce srnky.

Vzdialenosť od hotela: bezprostredná

Náročnosť: ľahká

Náš tip: Rezervujte si niektorý z pobytov, a objednajte si aj piknikový kôš, ktorý si môžete vychutnať v hotelovom parku. Na recepcii je k dispozícii bedminton, lopty a spoločenské hry bez poplatku.

Upozornenie: Park je domovom viacerých druhov vzácnych vtákov a lesnej zveri, preto je zakázané vodenie psov, domácich zvierat a fajčenie mimo vyhradených miest.

POVAŽSKÝ SKALNÝ HRAD

Považský hrad ležiaci nad riekou Váh (497 m.n.m.) je súčasťou histórie nášho kaštieľa. Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii je celý hrad sprístupnený drevenými chodníkmi, schodiskami a výhľadňou s ďalekohľadom. K hradu vedú nenáročné lesné cesty z Považského podhradia a jedna aj priamo od nášho hotela. Náš hotel organizuje aj náučné výlety, nielen na Považský hrad v spolupráci s profesionálnym s Tomášom Kvasnicom.

Vzdialenosť od hotela: cesta od hotela pešo 60 min., cesta do považského Podradia 5 min. autom, potom 20 min pešo k hradu.

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: Po ceste na hrad priamo od Hotela sa zastavte na ovčej farme, vzdialenej len 10 min cesty a ochutnajte bio výrobky z ovčieho mlieka. Na hrade si nenechajte ujsť vyhliadku aj ďalekohľadom a zistite viac o histórii krásneho hradu z náučných tabúľ, ktoré sú priamo na hrade.

CYKLOTRASY HORNÉHO POVAŽIA

Horné Považie ponúka množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, najmä v oblastiach Javorníky, Strážovské Súľovské vrchy.Vybrať si môžete podľa náročnosti.  Veľa z nich je vhodných aj pre rodinu či víkendových cyklistov. Ubytovaní hostia majú požičanie bicyklov zdarma.

Vzdialenosť od hotela: bezprostredná

Náročnosť: ľahká, stredne náročná

Náš tip: Cyklotrasa Považská Bystrica – Zákvašov (17 km) vedie po modrej značke a začína v Považskej Bystrici na križovatke cyklotrás pri nákupnom centre. Odtiaľto pokračuje okrajom mesta smerom na Považskú Teplú. Tu nás už tabuľky navigujú do doliny a trasa prechádza po asfaltovej ceste cez prírodnú rezerváciu Manínska tiesňava.

MANÍNSKA TIESŇAVA

Dominantou národnej rezervácie Manínska tiesňava  je Veľký a Malý Manín a necelý kilometer dlhá tiesňava so 400 m vysokými skalnými stenami, ktorá je najužšou na Slovensku. Odtiaľto je možné pokračovať 2,5 km po náučnom chodníku ku Kostoleckej tiesňave s najväčším skalným previsom na Slovensku a impozantným sutinovým kužeľom.

Vzdialenosť od hotela: 15 min. autom

Náročnosť: stredne náročná, náročná

VODNÁ NÁDRŽ NOSICE

Pri jej stavbe bol objavený minerálny prameň, ktorý bol základom pre vybudovanie Nimnických kúpeľov. Z tohto miesta môžete pokračovať turistickou trasou na kopec Holíš alebo na neďaleký salaš s ponukou ovčích výrobkov.

Vzdialenosť od hotela: 13 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: V Nimnických kúpeľoch ochutnajte mierne slanú šumivú minerálnu bohatú na voľný kysličník uhličitý, priaznivo pôsobiaci na dýchacie cesty.

VÝSTUP NA VRCH HOLÍŠ

Začiatok turistickej trasy je z kúpeľov Nimnica a vedie po modrej turistickej značke. Vrch Holíš (533 m.n.m.) ponúka nádherný výhľad na Nosickú priehradu, nad ňou týčiaci sa vrch Klapy a okolité obce.

Vzdialenosť od hotela: 13 min. do Nimnických kúpeľov, potom 40 min. pešo

Náš tip: Na začiatku príjemnej prechádzky lesnou cestou osviežte aj svoje nohy  vo voľne prístupnom šľapacom bazéne v areáli kúpeľov.

SÚĽOVSKÝ HRAD (ROHACH, ROHÁČ)

Súľovské skaly sú jedným z najväčších fenoménov prírodných krás severozápadnej časti Slovenska.  Najatraktívnejší je náučný chodník na Súľovský hrad (252 m.n.m.), ktorý zvládnete pokojnou chôdzou lesnou cestičkou za 2 hodiny.

Vzdialenosť od hotela: 15 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: Súľovské skaly sú jedným z najväčších fenoménov prírodných krás severozápadnej časti slovenskej krajiny. Preto určite nazabudnite na fotoaparát, naskytne sa Vám množstvo príležitostí na krásne fotky.

Balíčky ubytovania
na mieru priamo pre Vás