Informácie & aktivity v hoteli

INFORMÁCIE O UBYTOVANÍ

INFORMATION ABOUT THE ACCOMMODATION /ENG/

Užite si pobyt v historickom kaštieli a my sa postaráme o Vaše pohodlie.

Nižšie nájdete všetky aktuálne informácie o pobyte v našom hoteli. V prípade potreby sa kedykoľvek obráťte na hotelovú recepciu #600. 

Ubytovanie & raňajky
Reštaurácia & Bar
Wellness & Fitness centrum
Dôležité informácie

OBĽÚBENÉ AKTIVITY V KAŠTIELI

Spríjemnite si pobyt v hoteli niektorou z našich obľúbených aktivít. Zabavte sa a zároveň spoznajte rôzne zákutia kaštieľa.

HISTORICKÁ ŠIFROVACIA HRA
BILIARD V POĽOVNÍCKOM SALÓNIKU
DEGUSTÁCIA GRUZÍNSKEHO VÍNA & BRANDY
PODUJATIA V HOTELI

HOTELOVÝ HISTORICKÝ PARK

Kaštieľ Orlové je zasadený v rozľahlom historickom parku s množstvom chodníkov a tichých zákutí. Park tvorí línia pôvodných a vzácnych historických stromov, ktoré sú domovom viacerých druhov vtákov a zvierat. Môžete tu zazrieť veselé veveričky ale aj voľne žijúce srnky.

Naše tipy:

  • Rezervujte si niektorý z pobytov a objednajte si piknikový kôš, ktorý si môžete vychutnať v hotelovom parku.
  • Užite si výhľad na okolie s pohárom lahodného vína a dobrou knihou.
  • V historickom poloblúku v zadnej časti kaštieľa sme pre Vás vytvorili Oddychovú zónu.
  • Ak máte radi romantiku tak si určite zamilujete atmosféru nášho vonkajšieho ohniska (počas zimných mesiacov).
  • Na hoteli si môžete zahrať ale aj biliard či iné hry, ktoré nájdete TU.
  • Na recepcii sú Vám k dispozícii teplé deky ale aj bedminton, na požiadanie stolný tenis, lopty a rôzne spoločenské hry bez poplatku.

Upozornenie: Park je domovom viacerých druhov vzácnych vtákov a lesnej zveri. Je preto zakázané do parku vodiť psov, domáce zvieratá a fajčiť mimo vyhradených miest. Ďakujeme Vám za pochopenie.

NOVINKA: ZAPOŽIČAJTE SI E-BIKE

Bicyklovanie je vhodné takmer pre každého. Šetrná pohybová aktivita, akou je aj používanie elektro-bicykla, je vhodná bez ohľadu na vek či kondíciu. V spolupráci so ZAŽI HORY sme si pre Vás ako hostí hotela pripravili špeciálnu cenu 40€. 

Rezervujte na www.zazihory.sk

Kvalitné celoodpružené horské e-bicykle značky HAIBIKE, s ktorými zvládnete aj ten najnáročnejší terén. Postarajú sa o dovoz a odvoz e-bicyklov na dohodnuté miesto (pred hotelom). Elektro bicykle sú kontrolované a servisované pred a po každom prenájmeV cene prenájmu je požičanie PRILBY. V závislosti od náročnosti Vám odporučia najvhodnejšie cyklotrasy v regióne, ktoré  sami najazdili a poskytneme GPS mapu trasy.

CYKLOTRASY HORNÉHO POVAŽIA

Horné Považie ponúka množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, najmä v oblastiach Javorníky, Strážovské Súľovské vrchy. Vybrať si môžete podľa náročnosti. Veľa z nich je vhodných aj pre rodinu či víkendových cyklistov. Ubytovaní hostia majú požičanie hotelových bicyklov v cene pobytu. Informácie o rezervácii Vám poskytne hotelová recepcia #600.

Náš tip: Cyklotrasa Považská Bystrica – Zákvašov (17 km) vedie po modrej značke a začína v Považskej Bystrici na križovatke cyklotrás pri nákupnom centre. Odtiaľto pokračuje okrajom mesta smerom na Považskú Teplú. Tu nás už tabuľky navigujú do doliny a trasa prechádza po asfaltovej ceste cez prírodnú rezerváciu Manínska tiesňava.

TURISTIKA V OKOLÍ

Hotel sa nachádza vo výbornej lokalite na Hornom Považí, ktorá je atraktívnym turistickým regiónom s množstvom národných prírodných rezervácií, kultúrnych a historických pamiatok.

POVAŽSKÝ SKALNÝ HRAD

Považský hrad ležiaci nad riekou Váh (497 m.n.m.) je súčasťou histórie nášho kaštieľa. Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii je celý hrad sprístupnený drevenými chodníkmi, schodiskami a výhľadnou s ďalekohľadom.

K hradu vedú nenáročné lesné cesty z Považského podhradia a jedna aj priamo od nášho hotela. Náš hotel organizuje aj náučné výlety, nielen na Považský hrad v spolupráci s profesionálnym sprievodcom s Tomášom Kvasnicom/ Výlety na Považí.

Vzdialenosť od hotela: cesta od hotela pešo 60 min., cesta do považského Podradia 5 min. autom, potom 20 min pešo k hradu.

Náš tip: Po ceste na hrad priamo od Hotela sa zastavte na ovčej farme, vzdialenej len 10 min cesty a ochutnajte bio výrobky z ovčieho mlieka. Na hrade si nenechajte ujsť vyhliadku aj ďalekohľadom a zistite viac o histórii krásneho hradu z náučných tabúľ, ktoré sú priamo na hrade.

MANÍNSKA TIESŇAVA

Dominantou národnej rezervácie Manínska tiesňava  je Veľký a Malý Manín a necelý kilometer dlhá tiesňava so 400 m vysokými skalnými stenami, ktorá je najužšou na Slovensku. Odtiaľto je možné pokračovať 2,5 km po náučnom chodníku ku Kostoleckej tiesňave s najväčším skalným previsom na Slovensku a impozantným sutinovým kužeľom.

Vzdialenosť od hotela: 15 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: V Manínska tiesňava Camping nájdete niekoľko možností rôznych aktivít. Naši hostia si obľúbili:

Požičovňa elektrických kolobežiek – priamo v areáli kempu si môžete požičať elektrickú kolobežku alebo e-bike a podniknúť  výlet po okolí.

Požičovňa kajakov (7 km) – spoznajte neďalekú Nosickú priehradu z kanoe či kajaku. Lode sa spúšťajú na vodu pod Orlovským mostom v Považskej Bystrici pri areáli Lodenice.

SÚĽOVSKÉ SKALY

Súľovské skaly sú jedným z najväčších fenoménov prírodných krás severozápadnej časti Slovenska.  Najatraktívnejší je náučný chodník na Súľovský hrad (252 m.n.m.), ktorý zvládnete pokojnou chôdzou lesnou cestičkou za 2 hodiny.

Vzdialenosť od hotela: 15 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: Súľovské skaly sú jedným z najväčších fenoménov prírodných krás severozápadnej časti slovenskej krajiny. Preto určite nezabudnite na fotoaparát, naskytne sa Vám množstvo príležitostí na krásne fotky.

VODNÁ NÁDRŽ NOSICE

Pri jej stavbe bol objavený minerálny prameň, ktorý bol základom pre vybudovanie najmladších kúpeľov na Slovensku – Kúpele Nimnica.

Z tohto miesta môžete pokračovať  na neďaleký salaš s ponukou ovčích výrobkov.

Vzdialenosť od hotela: 13 min. autom

Náročnosť: stredne náročná

Náš tip: V Nimnických kúpeľoch ochutnajte mierne slanú šumivú minerálnu bohatú na voľný kysličník uhličitý, priaznivo pôsobiaci na dýchacie cesty.

Užite si piknik v historickom parku obklopení tichom a prírodou